• ACG Auto

Zrób przegląd rejestracyjny na czas


Właściciele samochodów osobowych (a także innych pojazdów mechanicznych) muszą pamiętać, że zobowiązani są do wykonywania okresowych badań technicznych swoich aut, zwanych popularnie przeglądami rejestracyjnymi.

Jakie są kary za brak przeglądu rejestracyjnego?

JAKA JEST KARA ZA BRAK PRZEGLĄDU?


Lepiej o tym pamiętać i wykonywać okresową diagnostykę pojazdu na czas, ponieważ kary za jazdę nieprzebadanym pojazdem są całkiem spore. Możemy za to otrzymać grzywnę w wysokości od półtora do nawet pięciu tysięcy złotych. Zatrzymany zostanie także dowód rejestracyjny pojazdu. Jedyne, co będziemy mogli więcej zrobić z pojazdem, to na podstawie wydanego przez patrol drogówki zaświadczenia, dojechać nim do stacji kontroli pojazdów.


Jazda autem bez przeglądu rejestracyjnego to również stwarzanie niebezpieczeństwa na drodze. Nie mamy pewności, czy któreś istotne elementy naszego pojazdu nie szwankują i nie sprawią przykrej niespodzianki w trakcie jazdy, łącznie z ryzykiem wypadku.CGDZIE WYKONAM PRZEGLĄD W KRAKOWIE?


Dlatego nie zaniedbujmy swoich obowiązków jako kierowcy i gdy zbliża się termin wykonania okresowego badania technicznego naszego auta, udajmy się do stacji stacji kontroli pojazdów, aby taki przegląd wykonać. W tym cemu zapraszamy do naszej stacji kontroli pojazdów znajdującej się w Krakowie przy ul. Christo Botewa 1F (Płaszów, dobry dojazd także z Nowej Huty i Bieżanowa).


JAK CZĘSTO WYKONUJE SIĘ PRZEGLĄD?


Co do zasady okresowe badanie techniczne należy wykonywać co rok. Wyjątkiem są tu samochody nowe. Jeśli zakupiliśmy nowe auto, pierwszy przegląd należy wykonać do trzech lat od dnia rejestracji pojazdu, a ponownie do stacji kontroli pojazdów powinniśmy udać się w ciągu kolejnych dwóch lat. Od drugiego badania obowiązuje nas zasada: przegląd co rok. Ale UWAGA: reguły te nie dotyczą samochodów z instalacją na gaz: one muszą być od początku badane co rok.


Takie przepisy obowiązują teraz. Możliwe, że za jakiś czas zmienią się one na korzyść kierowców: Unia Europejska pracuje nad rozwiązaniem, według którego przegląd miałby być robiony co dwa lata, jeśli samochód nie ma przebiegu większego, niż 160 tysięcy kilometrów.Na przegląd zapraszamy do Stacji Kontroli Pojazdów ACG AUTO KRAKÓW.10 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie